Skauda, nervuoja ir sunku išgydyti: akivaizdu, kad kalbame apie suskeldėjusias lūpas. Ypač žiemą, kai oras sausas mūsų lūpos yra linkę sausėti ir skilti. Nuolatinis kaukės dėvėjimas nepadeda lūpoms išlikti sveikoms taip pat. Kol dar nėra vėlu ir nereikia sulaikyti žypsenos dėl skausmo, mes paruošėme patarimus, kaip rūpintis suskilusiomis lūpomis.
-
1 Lūpų kaukė
Lūpų kaukė yra labai panaši į kaukę veido odai, o ši tendencija kilo Korėjoje. Dabar rinkoje jau galima rasti įvairiausių skirtingų produktų. Dauguma kaukių pagamintos iš silikono, celiuliozės ar medvilnės (tu matyt jau tai žinai iš veido kaukių). Lūpų kaukėse taip pat yra hialiurono rūgšties ir įvairių vitaminų, kurie jas drėkina ir mažina skilinėjimą. Prieš naudojant kaukę lūpas reikia nušveisti. Taip pašalinama ne tik negyva oda, bet leidžiama odai geriau sugerti naudingus produktus. Bet nenaudok jos, jei tavo lūpos jau yra labai sausos ir suskilę, nes skausmas gali tik dar labiau paaštrėti.
-
2 Ar lūpų balzamas yra blogai...
Kaip gali spėti lūpų pieštukai turi blogą reputaciją. Problema yra su kaip kuriais ingredientais kaip sintetiniai kvapai ar galintys sukelti alergiją produktai (kalendula, arbatmedžio aliejus ar mentolis). Jie suteikia gražią išvaizdą tavo lūpoms, bet nėturi jokio maitinančio poveiko ir neapsaugo nuo saulės spindulių. Taip pat tokiuose produktuose mažai lipidų, kurie apsaugo lūpas, ir jas vis tiek sausina nepaisant tavo aktyvaus rūpesčio jomis.
-
3 ... ar visgi gerai?
Vis dėlto rinkoje yra nedidelė dalis lūpų pieštukų, kurie turi puikių ingredientų, tokių kaip taukmedžio sviestas, alyvuogių aiejus, bičių vaškas, abrikosų ar jojobos aliejus. Aliejai yra labai naudingi odai ir yra panašūs į mūsų natūralius riebalus. Jie minkština odą ir apsaugo ją nuo išorės veiksnių. Bičių vaškas labai tinkamas suskilusioms ir skaudančioms lūpoms, nes skatina gijimą ir jame gausu lipidinių medžiagų. Be visų šių ingredientų, pieštukuose būna lecitino ir vitamino E. Lecitinas apsaugo lūpas, o kombinacijoje su vitaminu E daro stebuklus, kai lūpos būna itin sausos. Vazelinas yra senas, bet tikrai geras pagalbininkas taip pat.
-
4 Vitaminas B2 ir geležis
Nors ir retai, bet taip nutinka, kad lūpos sausėja ne dėl šalto oro, bet vitamino B2 ir / arba geležies trūkumo. Šių medžiagų ypač trūksta nėštumo metu. Dietos čia vaidina svarbų vaidmenį, todėl labai svarbu geras balansas. B2 vitamino gausu gyvūninės kilmės produktuose, pvz. mėsoje, žuvyje, pieno produktuose, taip pat daržovėse: geltonojoje paprikoje, žirneliuose, lapiniuose kopūstuose ir brokoliuose.