Praėjo tos dienos, kai plaukų šalinimo variantai buvo skutimasis (auč, tas dygus įaugimas) arba depiliacinio kremo tepimas (ne koks kvapas ir ne koks efektyvumas) – šiuo metu rinkoje yra itin platus rafinuotų, modernių ir greitų depiliacijos būdų pasirinkimas. Kai kurie yra skausmingesni, bet žadantys ilgalaikius rezultatus. Kiti atliekami akimirksniu, bet reikalauja dažnesnių vizitų. Priklausomai nuo tavo biudžeto, pakantumo skausmui ir kūno vietos, kurią nori depiliuoti tikrai gali rasti idealiausią būdą – mes tau padėsime tai padaryti. Taigi panaudok šiuos patarimus apsispręsti, kuris būdas – depiliacija vašku, siūlu ar IPL procedūra – tau yra tinkamiausias.
-
1 Kada rinktis plaukelių šalinimą siūlu
Korekcija siūlu Azijoje gyvuoja jau ištisus amžius, bet vakaruose mes dar tik pradedame prie to priprasti. Senovės menas, siūlantis kruopštų, ilgalaikį rezultatą, yra daugelio įžymybių antakių priežiūros pasirinkimas. Bet kaip tai veikia? Perlenkiamas plonas medvilnės arba poliesterio siūlas, kuris vėliau yra susukamas ir verčiamas ant tų zonų, kurias norima depiliuoti taip raunant plaukelius folikulų lygyje. Kitaip nei korekcija pincetu, kai plaukeliai yra raunami po vieną, siūlu galima išrauti trumpas plaukelių eiles. Korekcija siūlu leidžia formuoti antakį su didesniu tikslumu ir kontrole ir poveikis odai yra švelnesnis. Žinoma toks plaukelių rovimas gali būti skausmingesnis, nes vienu metu ištraukiama daugiau, bet tikrai verta. Tai populiaru koreguojant ne tik antakius, bet ir viršutinę lūpą bei kitas veido zonas dėka savo tikslumo ir mažo paraudimo po procedūros. Bet verta žinoti, kad toks būdas netinkamas plaukių ar kojų depiliacijai, nes šiose vietose plaukeliai šiurkštesni ir jų yra tiesiog per daug.
Taip pat labai gerai yra tai, jog rezultatai lieka iki 4 savaičių, nes plaukelis pašalinamas nuo pat šaknies. Jei ieškai būdo kaip efektyviai pašalinti veido plaukelius ar tiesiog tūrėti super išpuoselėtus antakius, korekcija siūlu yra kaip tik tai, ko tau reikia.
-
2 Kada rinktis depiliaciją vašku
Pamiršk tuos paaugliškus filmus apie įvaizdžio pasikeitimus – depiliacija vašku neturėtų baigtis kraują stingdančiais klyksmais ar 10 odos sluoksnių nuplėšimu. Po vaško depiliacijos trumpą laiką gali jausti dilgčiojimą – tai mažyčių nervų galūnėlių, esančių plaukelių folikuluose, reakcija, kuri praeina po keletos sekundžių. Po reguliarios vaško depiliacijos diskomfortas mažėja, nes plaukelio folikulas tampa vis silpnesnis. Šis būdas yra idealus depiliuojant dideles, jautrias kūno vietas – pažastis bei intymias vietas. Beveik visos kūno vietos gali būti depiliuojamos vašku: antakiai, veidas, bikini zona, kojos, rankos, nugara, pilvas ir t.t. Dėl to, kad vaškas neplešia odos, tai yra beveik beskausmė procedūra, tinkama delikačioms zonoms.
Turbūt girdėjai tiek apie vaško depiliaciją juostelėmis, tiek apie depiliaciją karštu vašku ir galvojai kuris būdas geresnis – vaško juostelėmis depiliuojamos kūno vietos su storesne, mažiau jautria oda kaip, pavyzdžiui, kojos. Užtepamas plonas vaško sluoksnis, ant viršaus uždedama popierinė juostelė, kuri vėliau yra nuplėšiama. Karštas vaškas yra geriau labai jautrioms vietoms, nes po to yra mažesnė pleiskanijimo rizika ir ataugimo laikas. Vaškas yra užtepamas storu sluoksniu, yra paliekamas minutėlei atšalti ir tuomet nutraukiamas. Depiliuodamasi vašku turi mažesnę įaugusių plaukelių tikimybę.
Jeigu mąstai daugiau apie antakius nei bikini, pasirinkimas tarp depiliacijos vašku ar siūlu yra labai asmeniškas. Korekcija siūlu gali būti skausmingesnė, nes plaukeliai yra ištraukiami žymiai lėčiau. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl depiliacija vašku yra populiaresnė. Tačiau šalinimas siūlu, kaip ne keista, yra žymiai geresnė alternatyva jautriai odai, nes tai neturėtų jūsų odos palikti paraudusios ar ištinusios, nes kontaktas su oda yra mažesnis.
Kalbant apie skaičius, depiliacija vašku yra prieinamas būdas išlaikyti savo odą švelnią ilgesniam laikui negu skutantis, taigi automatiškai to reikia rečiau. Tavo oda gali išlikti glotni iki 3-5 savaičių. Žinoma, tai taip pat priklauso ir nuo kiekvieno žmogaus plaukelių tipo ir kaip dažnai juos depiliuoji vašku.
-
3 Kada geriausia šalinti plaukelius su IPL (intensyvios šviesos impulso procedūra)
Gali būti, kad jau esi supažindinta su šia procedūra ar kitomis šviesos impulsu/lazeriu grįstomis procedūromis, bet yra apstu nesusipratimų ir klaidingų įsitikinimų apie tai. Tai veikia lazeriu šaunant į plauko folikulą ir iš esmės tokiu būdu jis yra deaktyvuojamas, kad nebegalėtų auginti plauko. Šviesos impulsai palaipsniui įkaitina odą iki folikului kenkiančios temperatūros ir užkerta kelią atauginėjimui, nežalojant aplinkui esančio audinio.
Kitaip nei depiliacija vašku ar siūlu, IPL gali būti naudojama ant bet kurios kūno vietos – ypatingai populiari bikini zona ir pažastys bei netvarkingi, trumpi plaukeliai (vadinamieji "baby hair") ant plaukų linijos. Tikroji nauda iš IPL, išskirianti ją iš kitų, yra neprilygstamas rezultato ilgalaikiškumas. Procedūros turi būti išskaidytos 4-8 savaičių tarpais tam, kad būtų galima pagauti plaukelį tinkamu augimo ciklo metu, bet net po kiekvienos procedūros matysi maždaug 10-15% plaukuotumo sumažėjimą. Dauguma žmonių registruojasi į 6-8 procedūras kiekvienai kūno vietai – gali reikėti ir daugiau apsilankymų priklausomai nuo kūno vietos "užsispyrimo" (pavyzdžiui, veidas, intymi zona). Pilnas 6-8 procedūrų kursas turėtų baigtis permanentiniu plaukelių augimo sumažėjimu, tačiau, žinoma, tai prikauso nuo kiekvienos odos ir plaukų tipo. Individas gali tikėtis 60-90% augimo sumažėjimo. Taip pat yra rekomenduojama kasmetinė papildoma sesija priežiūrai.
Suprantama, kad IPL kursas bus brangesnis nei depiliacija vašku, bet pagalvok, kiek praleistum ant vaško depiliacijos per visą savo gyvenimą vietoj to, kad tiesiog investuotum į tinkamas IPL procedūras – greičiausiai tai gautųsi net pigiau. Jei dėl to tau nekyla noras išmesti savo skutiklio ir atsisveikinti su Veet, tuomet nežinome kas priverstų tą padaryti…