Hialurono rūgštis, AHA, BHA ir t.t. – grožio pasaulis kartais gali būti sudėtingas. Tačiau po metų, kai pagaliau atrandame sau tinkamus produktus, rinka vėl pasiūlo kažką naujo. Nors jie yra išbandyti ir ištirti, tačiau bandyti įvairius kremus ir aliejus nėštumo metu nėra rekomenduojama, nes alerginės odos reakcijos gali atsirasti lengviau nei įprastai. Nėščioms moterims dažnai reikia rasti aukso vidurį; atpalaiduojančių procedūrų ir tinkamos odos priežiūros programos derinys čia yra magiškas atradimas. Nuo refleksologinių masažų iki aromaterapinio aliejaus terapijos – čia pasakojame, į kokius dalykus turėtų atsižvelgti nėščios moterys.
-
1 Susipažink su savo oda
Tai, kad nėštumo metu oda gali pakisti, jau nėra paslaptis. Hormoniniai spuogai yra žinomas odos sutrikimas, su kuriuo nėštumo metu susiduria daugelis nėščių moterų. Padidėja medžiagų apykaita bei sebumo gamyba, todėl veido oda gali tapti riebi. Bet tu ne vienintelė, kuriai tenka su tuo susidurti. Labai tikėtina, kad tai, ką naudojai spuogų naikinimui iki nėštumo, nebus galima naudoti jo metu. Dažnai produktuose tam tikrų ingedientų koncentracija yra itin didelė, todėl patariame prieš perkant nuosekliai perskaityti produkto sudėtį. Jautriai odai skirti produktai dažnai yra saugiausias pasirinkimas, ypač kai oda yra šiek tiek nestabili dėl hormonų įtakos. Iš esmės, dėl spuogų ar dėmelių geriau iš anksto pasitarti su savo dermatologu.
-
2 Pakeisk grožio priežiūros programą
Nėštumo metu verta grožio rutiną padaryti kuo lengvesnę. Jei naudoji produktus, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, vitamino C ar glikolio rūgšties, tuomet neturėtum viršyti tam tikro šių sudedamųjų dalių procento. Koks procentas yra geriausias nėščioms moterims vis dar nežinoma ir dar nėra iki galo patikrinta. Tačiau manoma, kad produktus, kurių sudėtyje yra mažiau kaip 2% salicilo rūgšties ir mažiau nei 10% vaisių rūgščių, naudoti yra saugu.
-
3 Aromaterapija, taip ar ne?
Ar esi augalinės kilmės produktų gerbėja? Tada dar geriau, nes su keliomis išimtimis gali ir toliau jas naudoti be jokių problemų. Bent jau kol tai neerzina tavo uoslės, o odai nerodo jokių alerginių reakcijų.Tačiau, jei aromaterapiniai aliejai yra tavo sąrašo viršuje, svarbu iš anksto išsiaiškinti, ar jie yra tau tinkami naudoti. Kaip tikriausiai žinai, reikėtų vengti naudoti eterinius aliejus, tokius kaip rozmarinas, nes jų koncentracija yra labai didelė, o kai kurios jų savybės gali neigiamai paveikti vaisiaus vystymąsi. Saugiausias sprendimas yra vengti bet kokio aromaterapinio gydymo, bent jau tada, kai nesi tikra dėl jo poveikio.
-
4 Atpalaiduojantis masažas
Nėštumo metu tau nereikia atsisakyti mėgstamų procedūrų. Masažas turi tam tikrų privalumų ir gali būti ypač naudingas motinai ir kūdikiui nėštumo metu. Jis atpalaiduoja nugaros ir kaklo srities raumenis, kurie nėštumo metu gali būti ypač įtempti. Refleksologinis masažas yra žinomas dėl trigerinių taškų technikos, kuri naudojama masažuojant rankas bei kojas siekiant stimuliuoti audinius. Pvz., Refleksologinis masažas padeda kovoti su aukštu kraujospūdžiu ir nemiga, taip pat užtikrinti maksimalų atsipalaidavimą.
-
5 Labai svarbu: apsauginis kremas nuo saulės
Oda nėštumo metu yra jautresnė nei įprasta. Todėl ypač svarbu gauti kuo mažiau UV spindulių. Tačiau tai nereiškia, kad reikia visiškai vengti saulės. Ypač pirmąjį trimestrą yra patariama pasimėgauti pavėsiu dažniau nei saule. Bet kokiu atveju, apsauginio kremo nuo saulės naudojimas yra būtinas, o geriausiai tinka priemonės su SPF 30-50 ir turėtų būti naudojama kas dvi valandas, ypač atostogaujant. Į kuriuos ingredientus reiktų atkreipti ypatingą dėmesį? Apsauginis kremas turėtų būti su mineraliniu filtru, tokiu kaip cinko oksidas ar titano oksidas.