Ach, botoksas. Užtikrintas būdas turėti lygesnę, jaunesnę, mažiau raukšlių turinčią odą vienu judesiu. Visi žinome, kad tai taip paprastai pasiekiama ir tai mus tiesiog vilioja kaip didelis Gin & Tonic kokteilis. Kai kurie apie tai mąsto kaip apie paskutinį pasirinkimą, jeigu kitų išeičių nebeliks, kiti netveria savam kaily, kada galės tai išmėginti – bet pripažink, ši pagunda tiesiog kankina tave. Tačiau, kas būtų, jeigu pasakytume, jog yra kitų grožio procedūrų, kurias gali išbandyti prieš botoksą – metodų, kurie yra efektyūs ir mažiau skaudūs piniginei? Nuo išmaniosios adatinės mezoterapijos iki papraščiausios mikrodermabrazijos, pripažinkime – mergina turi turėti kelis variantus, o rezultatai žemiau pateiktų penkių variantų yra tikrai arti to didžiojo dalyko. Taigi, prieš renkantis botoksą, keliauk žemyn…
-
1 Adatinė terapija
Geriausia: stangrinant odą
Turbūt panašiausios į botoksą procedūros metu yra naudojamas Dermaroller aparatas, kuris yra kaip mini šepetėlis su mažytėmis adatėlėmis. Sukamaisiais judesiais braukiamas per odą jis sukuria mažyčias punkcijas, kurių dėka produktas ne tik geriau pasiekia gilesnius odos sluoksnius ir geriau veikia, bet ir išjudina smegenis, kurios iškart įsijungia į atstatymo rėžimą ir stimuliuoja kolageno pasiskirstymą į paviršinį odos sluoksnį, kad būtų atkurta tvirta, stangri oda. Kadangi adatinė terapija gali kelti šiokį tokį diskomfortą, pradžioje yra užtepamas skausmą malšinantis kremas ir taip pat gali pasirinkti Dermaroller aparato intensyvumą. Be to yra galimybė pasirinkti, ar nori viso veido procedūros ar tik konkrečios vietos.
-
2 Ultragarsas
Geriausia: pakėlimui
Jeigu manei, kad ultragarso aparatas yra naudojamas tik nėščiųjų kabinetuose, galvok iš naujo. Ultragarsas iš tikrųjų gali būti naudojamas efektyviam odos pakėlimui ir stangrinimui net per vieną (dažniausiai) procedūrą. Tai yra taip efektyvu, jog net yra žinoma kaip nechirurginis veido patempimas. Garso bangos pereina per odos paviršių ir siunčia energiją giliai į odą – giliau negu pasiekia lazeris – taikydamos į struktūrinius audininius ir raumenis, kur gyvena tavo numylėtasis kolagenas. Šilti impulsai skatina šiuos sluoksnius susitraukti bei visame procese žaloja audinį, kas lemia didesnį kolageno išsiskyrimą ir, to pasekoje, stangrina odą, kai audinys sugija. Ultragarso terapija siekiama odą atjauninti 4-8 metais. Pranešimas bailiukams – kai kuriais atvejais, ultragarso veido procedūra gali sukelti šiek tiek diskomforto, bet nėra jokio gijimo periodo po to ir, dažniausiai, reikia tik vienos sesijos, kad būtų matyti rezultatas.
-
3 Radijo dažnis
Geriausia: sukritusios odos stangrinimui
Panašiai kaip ultragarsu, radijo dažnis siunčia energiją giliai į odą tam, kad išsiskirtų kolagenas ir elastinas. Skirtumas tarp vieno ir kito yra toks, jog radijo dažnis yra mažiau tikslingas – taigi, tuo tarpu, kai ultragarsas pasiekia gilius audinio ir raumens sluoksnius kaip tai daro ir plastinė chirurgija, radijos dažnis taikosi į labiau paviršinius sluoksnius kaip negilios raukšlelės, įsisenėjusios raukšlės ir pigmentinės dėmės. Tačiau rezultatas yra tas pats – oda tampa stangresnė, atjaunėjusi. Rekomenduojama atlikti šią procedūra kas dvi savaites – kitaip nei ultragaras, tai nėra vieno vizito procedūra. Vis dėlto, tai visiškai nesukelia skausmo ir smagiai atpalaiduoja, o dar plius suteikia botoksišką odos efektą.
-
4 Veido procedūra su galvanine srove
Geriausia: veido spalvos atšviežinimui
Galvaninės srovės technika paremta ranka valdomu prietaisu, kuris veikia panašiai kaip magnetas. Juo tekantis nuolatinis žemos įtampos srovės srautas pereina per apsauginį odos sluosnį ir specialaus gelio padedamas įsiskverbia dar giliau ir veikia smarkiau. Tai ne tik padeda pagerinti kraujotaką, stangrinti ir skaistinti odą bei mažinti raukšles, bet taip pat ir detoksikuoti sulaikant toksinus su negatyvia įkrova ir ištraukiant juos su teigiama. Šis teigiamų ir neigiamų jonų kaitaliojimas lemia raumenų susitraukinėjamą taip skatinant elastiškumo atsiradimą. Galima sakyti, kad tai yra labai gilus valymas, bet neapsigauk – reguliarus valymas ar detoksikacija tam tikrai neprilygsta.
-
5 Reguliariai atliekama mikrodermabrazija
Geriausia: papilkėjusios, pavargusios odos pagyvinimui
Botoksas vs dermabrazija – atrodytų akivaizdu, ką rinktumeis tam, kad atrodutym jaunesnė. Bet jei esi dar naujokė senėjime, išklausyk mūsų ir pabandyk šį metodą prieš visus kitus – tai gali būti viskas, ko tau reikia. Atliekama reguliariai, mikrodermabrazija padeda kovoti su senėjimu, negyvomis ląstelės bei padeda tau išlikti jauna ir gaivia procese. Jei šios negyvos ląstelės paliekamos ir kaupiasi viena ant kitos, tavo oda atrodo sena ir blanki. Yra daug mikrodermabrazijos technikų – kai kas naudoja smulkių kristalų srautą atsargiai nuimant viršutinį odos sluoksnį, kiti – išmanųjį deimantinį metodą ar netgi siurbimą.